Головна » Статті » Матеріали » Соціальна ініціатива

І. Загальна характеристика (на чому "стоїть" Херсон) (Background)
Херсон - місто обласного підпорядкування, адміністративний, промисловий, культурний центр Херсонської області, одне із найзеленіших міст півдня України. Засноване у 1778 році князем Григорієм Потьомкіним за указом російської імператриці Катерини ІІ, місто мало стати «південним Петербургом», «вікном у Європу» з виходом у Чорне море. Свою назву Херсон успадкував від давньогрецького міста Херсонеса. Відразу після указу почалося будівництво Чорноморського флоту. Вересневим днем 1783 року зі стапелів адміралтейської верфі був спущений на воду перший корабель «Слава Катерини».

З Херсоном тісно пов'язані імена багатьох історичних осіб Росії й України. Одним з ініціаторів зведення міста став князь Г. Потьомкін, а керівником будівництва був І. Ганібал, двоюрідний дід О. Пушкіна.

Видатним організатором флоту був адмірал Мордвинов, а адмірал Ушаков не тільки брав участь у створенні бойових кораблів, але й готував їхні екіпажі до боротьби проти турецького флоту.

В 1787 році командувачем військ при Херсоні та Кінбурні був видатний полководець Олександр Суворов. Він завжди відзначав патріотизм херсонців, їхню готовність захищати місто у важкий воєнний час.

Наприкінці XVIII століття Херсон відігравав важливу роль у розвитку внутрішніх і зовнішніх економічних зв'язків Росії. Через наш порт велася торгівля із Францією, Італією, Іспанією та іншими країнами Європи. В 1803 році Херсон став центром губернії.

Від дня свого виникнення місто пов'язане з морем, суднобудуванням і судноплавством. Сьогодні Херсон має потужні машинобудівний і металообробний комплекси, важливе місце посідає харчова, переробна, легка промисловість. Місто - важливий транспортний вузол на півдні України. Його воротами в світ є єдиний на Дніпрі морський порт, що постійно розвивається.

Продукцію власного виробництва експортує 151 підприємство міста, послуги - 63. Зовнішньоторгівельні операції проводяться з партнерами 38 країн. У структурі експорту: поставки зернових, нафтопродуктів, алюмінію та виробів з нього, одягу й аксесуарів до них, суден та інших плавзасобів.

Херсон підтримує партнерські зв'язки з Москвою, Сургутом, Калінінградом, Кишиневом, Тирасполем.

Зацікавленість у співробітництві з містом проявляють також представники ділових кіл Ізраїлю, Фінляндії, Італії, Данії, Швеції, Великобританії, Казахстану, Польщі, Туреччини, США, Німеччини, Румунії.

Найбільш активними побратимами міста є Залаегерсег (Угорщина), Зангулдак (Туреччина), Кент (США), Гучна (Болгарія). Місто - член Міжнародного Чорноморського Клубу й Міжнародної асамблеї столиць і великих міст.

За розмаїтістю національного складу Херсон може посперечатися зі США. Однак усіх жителів міста (а їх понад 300 тисяч) поєднує гаряча любов до нього, непереборне бажання якнайкраще облаштувати свій загальний будинок, зробити його комфортним для гостей і ділових партнерів. Херсон має яскраве минуле і, безсумнівно, він заслуговує на велике майбутнє.

Ініціативи у вирішенні соціальних питань мають тривалу історію.

Ще в жовтні 1789 року у Херсон із Британського королівства приїхав Джон Говард, який безкоштовно надавав городянам медичну допомогу. Невиправний альтруїст жертвував на будівництво шкіл і лікарень для бідних великі суми. За заповітом Джона Говарда, на його пам'ятнику в Херсоні установлений сонячний годинник як символ вічного життя.
Категорія: Соціальна ініціатива | Додав: Admin (22.12.2010)
Переглядів: 602